• שם

    טלפון

    דואר אלקטרוני

    תוכן ההודעה

    העתק אותיות לשדה:
    captcha

איך מתמודדים עם פינות במטבח

מקסימום אסתטיקה במטבח במקסימום מקום

המטבח הוא אולי החלל המרכזי ביותר בבית. בין סירי הבישול למקרר והתנור ניתן לומר שהמטבח הוא המקום בו בני הבית שוהים בו הכי הרבה זמן מכל מקום אחר. לכן, תכנון המטבח ומשטחי העבודה שבו דורשים את המחשבה הרבה ביותר, עוד הרבה לפני שניגשים לחנות ובוחרים את חומרי הגלם שהארונות יהיו עשויים מהם. תכנון מטבח מוצלח הוא כזה התואם את הצרכים הרבים והמגוונים של בני המשפחה. זה יכול להיות מטבח המותאם למשפחה עם ילדים קטנים, או כזה המותאם לזוג סטודנטים המנצל אותו בקושי חצי שעה ביום.

מנצלים כל פינה  

אז איך מתמודדים עם פינות במטבח? ניצול מקסימאלי של שטחי המטבח יהיה כזה אשר מצד אחד יוכל לספק את מקסימום המקום לשטחי העבודה, כשמצד שני לא יישארו חלקים או שטחים "מתים" אשר השוהים בו לא יוכלו להגיע אליהם. שלושת המרכיבים הבולטים והחשובים ביותר במטבח הם הכיור, הכיריים והמקרר. מעצבי ומתכנני המטבח המודרני קוראים למרחב הנוצר בין שלושת מרכיבים אלו "המשולש". כך למעשה נוצר שטח בין שלושת הפינות של מרכיבים אלו ובתוכו מתבצעת מרבית העבודה במטבח.

המשולש שבמטבח 

שלושת הפינות של הכיריים, המקרר והכיור מהווים את ליבו של המטבח. בשטח זה מבשלים, מכינים את האוכל וגם מספיקים לנקות את כלי האוכל. גם מתכנני ומעצבי המטבח המודרני יודעים לספר כי שטח משולש קטן מייצר סביבת עבודה נוחה לשוהים במטבח, כשבמידה והשטח גדול יותר אז הנוחות בעבודה נפגעת וגם העבודה נעשית הרבה פחות יעילה. ניצול פינות המטבח הפך לחלק מרכזי מאד בתכנון מטבח ועיצובו, כשגם בעלי המקצוע  מספרים שתכנון המטבח והתאמתו לשוהים בו הפך ל"מדע" שמחשבה רבה עומדת מאחוריו.

שיטות לניצול פינות המטבח

על השאלה החשובה: איך מתמודדים עם פינות במטבח ישנן מספר שיטות אשר פותרות את היותן של פינות רבות במטבח לכאלו אשר הופכות לבלתי מנוצלות. רבות מן הפינות הלא מנוצלות הפכו ברבות הזמן למחסנים שעשויים לכער את המטבח המודרני. במקרה הזה מומלץ להרחיק פינות אלו לחלקים אחרים בבית. כאמור, השיטה הטובה ביותר בניצול מקום במטבח היא בחלקים המובנים מראש ומותאמים למכשירי החשמל השונים (למשל המיקרוגל והתנור), אך גם השיש יכול לשמש כפינה למיקסר או מיקרוגל- פתרון יעיל ושימושי.