• שם

    טלפון

    דואר אלקטרוני

    תוכן ההודעה

    העתק אותיות לשדה:
    captcha

סוגי תאורה במטבח

האור שבמטבח

נעימה, רכה ומייצרת מצב רוח" – לא, זהו לא תיאור למערכת יחסים רומנטית אלא דווקא למה שגורם ליצירת מערכת יחסים כזו, והכול בחלל השמיש ביותר בבית, עם פרק הזמן הארוך ביותר לשהות בחלל זה והוא: המטבח. כן, זה ידוע שהמטבח הנגלה לעיניו של הנכנס לבית מיד עם כניסתו, מהווה את המקום בו נמצאים בני המשפחה מרבית שעות היממה, ולכן מומלץ שבשהות ארוכה שכזו תיווצר גם אווירה נעימה וידידותית, כשלכל אלו אחראית התאורה. עם תאורה נכונה ויעילה ניתן לייצר ולהשרות אווירה נעימה על כל יתר החללים בבית.

המרחב המואר שבמטבח

המטבח הוא בראש וראשונה מקום עבודה. כן, כמה שזה נשמע מוזר, אבל בין סירי הבישול לאפיית העוגות יש הרבה עבודה, ולכן בכדי שנראה מה אנחנו עושים, מומלץ שהמטבח יהיה בעל תאורה עם עצמה המפוזרת בחלל הרחב, אך גם כזו המייצרת מיקוד באזורי העבודה השונים. כבר דיברנו על משך הזמן הארוך שכולנו נמצאים במטבח, ולכן מומלץ שהתאורה הקיימת בו תהיה חסכונית ונעימה לעין. אור ממוקד מידי מעייף את העיניים, ולכן שילוב נכון של פיזור האור עם התמקדות באזורים מסוימים הוא הפתרון המושלם לתאורה.

סוגי תאורה במטבח

כיום ניתן למצוא מגוון רחב של סוגי תאורה במטבח, ואם בעבר ניתן היה למצוא רק גוף אחד או לכל היותר שני גופי תאורה, המטבח המודרני כולל שורה של גופי תאורה הנותנים פתרון אסתטי הנעים לעין בכל פינה במטבח, החל מגופי תאורה גדולים המפזרים את אלומות האור וכלה בגופי תאורה ספציפיים הממקדים את תשומת לב השוהים במטבח על אלמנטים מסוימים הדורשים אור ממוקד. נורות הפלואורסנט נחשבות גם היום לגופי התאורה הפופולאריים ביותר, אך כיום ניתן לשלב גם עוד מספר סוגי נורות לתאורת המטבח.

כיף להתבונן – נעים לבשל

אז אחרי שדיברנו על שילוב סוגי התאורה במטבח, ניתן להתמקד במגוון הרחב של השילובים הרבים. סוגי התאורה במטבח משתלבים היטב כשמעל משטח העבודה ומתחת לארונות המטבח ניתן להבחין בתאורת לד רכה היוצרת מיקוד לעינו של המתבונן. אך כאשר אנו רוצים לשלב תאורה חזקה יותר, כזו המייצרת עוצמה למה שאנחנו צריכים לראות, ניתן להתקין את תאורת הספוטים הנותנת אור חזק שלרבים היא גם משרה חמימות ונעימות- הכה דרושה לשהות במטבח.