• שם

    טלפון

    דואר אלקטרוני

    תוכן ההודעה

    העתק אותיות לשדה:
    captcha

עיצוב מטבחים כפריים

לא קשה לראות כיצד מי שנכנס למטבח כפרי מעוצב מבין מיד שהוא נמצא בסביבה אחרת לגמרי מזו שמציגים מטבחים אחרים. דווקא הצניעות שמטבח כזה מציג והחמימות הרבה שלו הם אלו שמדגישים את השוני שלו ואת העובדה שרבים אוהבים אותו. חשוב מאוד להכיר את היתרונות של עיצוב מטבחים כפריים אם באמת מעוניינים ליהנות ממטבח משגע שיש בו הכול.

יצירת עניין במטבח היא דבר שמתאים לרבים. זאת לא רק למטרה של עשיית רושם אלא כדי להרגיש בכל פעם מחדש שמדובר במטבח שכיף להיות בו. במיוחד היום, כשיש רבים שאוהבים תכניות בישול ורואים כיצד הם רוצים לנסות דברים חדשים במטבח ולהפליא בביצועיהם הקולינאריים, הרי שלמטבח הכפרי שיש המון דרישה והוא הופך להיות כזה שיוצר עניין גדול הרבה יותר.

 

בין פשטות לפונקציונאליות

היכרות עם המטבח הכפרי מראה כיצד מדובר בעיצוב בעל ערך רב. זאת מאחר ומעבר למראה הנעים והרגוע של מטבחים כאלו, עיצוב מטבחים כפריים משלב בין פשטות יחסית ובין רמה גבוהה של פונקציונאלית. אם נזכור עד כמה חשוב למצוא סכו"ם, סירים או כל פריט אחר במהלך עבודה על מתכון מסוים או בזמן שרוצים להאכיל את הילדים, הרי שנבין עד כמה פונקציונאליות היא דבר חשוב.

כדי להמחיש במה בדיוק מדובר, נגיד שבמטבח כזה כדאי להכין קיר אחד שיהיה מיועד לארונות גבוהים שבהם ימוקמו התנור, המיקרוגל והמקרר. במהלך מקצועי ורציני של עיצוב מטבחים כפריים, יתר הקירות יהיו כאלו שעליהם ייתלו מדפים פתוחים בעלי מראה עדין. ניתן גם לשלב מספר יחידות שלהן דלת שקופה העשויה מזכוכית ולהגדיל את הרושם מהמראה עוד יותר.

 

השלמת המראה בצורה קלאסית

מטבח הוא יחידה כוללת שמשקפת את כל מראה החדר. לכן חשוב מאוד להשלים את המראה שמעבר לארונות עצמם או למדפים ולאלמנטים גדולים אחרים בעיצוב כזה. הדבר נכון במיוחד לגבי תאורה למטבח הכפרי. זאת מאחר ותאורה שממוקמת במקומות הנכונים הופכת את המראה לנעים הרבה יותר, ואת המטבח למקום שנוח הרבה יותר לעבוד בו.

בין אם מדובר על יחידות של גופי תאורה שקועים או בגוף תאורה נייטרלי שיש לו גוון של התקרה, הרי שמדובר בהוספת תאורה שאינה מושכת מבטים רבים מדי ובכך מסיטה את תשומת הלב מהמראה כפרי של הארונות. עיצוב מטבחים כפריים שבו תהיה התייחסות לנושא זה, יביא בצורה מרשימה מאוד להשלמת העיצוב הכללי ולהצגת חדר מטבח נהדר.